Personalo valdymo asociacija (PVPA) 2023 metais kartu su Litexpo surengė vieną didžiausių konferencijų, skirtų visiems dirbantiems su žmonėmis. Motivated at Work 2023 konferencija sutraukė šimtus vadovų, personalo valdymo specialistų, kitų su žmonėmis kasdien dirbančių profesionalų.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ir mūsų konsultantai Laura Daučiūnienė ir Mantas Tvarijonavičius prisidėjo prie šių metų Motivated@Work turinio. Laura konferencijoje moderavo pokyčių valdymui skirtas dirbtuves, kur su keliolika itin pokyčiais susidomėjusių praktikų gilinosi į vieną iš esminių klausimų: kaip įtraukti darbuotojus į vykstančius pokyčius?

Mantas Tvarijonavičius į Motivated at Work scenas lipo du kartus: moderuoti Vaidos Paulauskienės iš WIX ir Romualdos Stragienės iš Inovacijų agentūros diskusijos apie tai, kaip grįžtama iš nuotolinio darbo į biurus; ir moderuoti pokalbio su vaikų ir paauglių psichoterapeute Aušra Kuriene apie tai, kaip padėti vaikams įveikti krizes.

Manto įžvalgos iš pokalbio su psichoterapeute Aušra Kuriene

[visas tekstas publikuotas LinkedIn]

Lipdamas į konferencijos sceną, kurioje šiandien turėjau kalbinti vaikų ir paauglių psichoterapeutę Aušrą Kurienę, pagalvoju: kaip stipru, kad HR konferencijoje kalbama ne tik apie darbą, darbą ir darbą. O tada, iškart po pirmojo Aušrai užduoto klausimo, suprantu, kad pokalbis bus labai įdomus. Taip ir buvo!

Štai kelios pagrindinės įžvalgos, kuriomis noriu pasidalinti:

• Jei esi laimingas namuose, dalį tos laimės atsineši ir į darbą. Ir atvirkščiai – dalį geros savijautos iš darbo gali atsinešti ir į namus. Susisiekiantys indai.

• Tėvai į psichoterapeutus vis daugiau kreipiasi pagalbos vedini motyvo „suprasti savo vaikus“ (nors kartais dar kreipiasi ir dėl „kaip išvengti paauglystės“). Mano galva, tai rodo tam tikrą visuomenės brandą. Stipru.

• Kaltės jausmas – dažnas klausimas, kuris atveda į psichoterapeuto kabinetą. Kaltė, kad nesu geras tėtis / gera mama, kad nesu geras darbuotojas / gera darbuotoja, kad nesu geras vadovas / gera vadovė. „Kas padeda su tuo kaltės jausmu susitvarkyti?“ paklausiu Aušros. „Leidimas sau būti tik (arba net) PAKANKAMAI geru ar gera,“ atsako ji. „Ne tobulu ar tobula, o PAKANKAMAI geru ar gera.“ Stipru. Man tai irgi padeda, tas magiškasis „pakankamai“. O tada nuskamba kita Aušros mintis: „Kaltės jausmas – jis padeda išlaikyti kontrolės iliuziją.“ Jei tėtis ar mama jaučia kaltę, nes nepadarė kažko dėl savo vaiko, tai tam tėčiui / mamai palaiko iliuziją, kad įmanoma viską, kas vyksta su vaiku, sukontroliuoti.“ Labai stipru.

• Svarbiausia, nekliudyti vaikui. Jis instinktų lygmenyje žino, ką daryti, kaip įveikti sunkumus, ar tai būtų pandemija, ar karas. „Tai žinant, lengva būti vaikų psichoterapeute“, paatvirauja Aušra.

Manto Tvarijonavičiaus pokalbis su psichoterapeute Aušra Kuriene

Džiaugiamės, kad su konferencija Motivated at Work esame jau ne pirmus metus!

Personalo valdymo profesionalų asociacijos (PVPA) ir renginių ir parodų centro Litexpo organizuojama konferencija-paroda Motivated @ Work 2022 šiais metais vyko gyvai!

Konferencijoje buvo kalbama apie šių dienų personalo valdymo iššūkius, ateities tendencijas, pastarųjų metų gerąsias praktikas. Dalyvavo pranešėjai iš užsienio šalių ir Lietuvos organizacijų. Prie renginio svečių ir pranešėjų prisidėjome ir mes – GoodPeople komanda.

Mes konferencijoje daugiausia kalbėjomės apie kūrybiškumą. Kūrybiškumas – viena iš svarbiausių ateities kompetencijų, tikina mokslininkai ir praktikai. O mums, GoodPeople konsultantams, kūrybiškumas – vienas pagrindinių mūsų darbo įrankių (kai kuriems – ir gyvenimo būdas ).

Momentai iš konferencijos MOTIVATED AT WORK 2022 (nuoroda į renginio FB: https://fb.me/e/2nqx6AIdG):

Diskusija „Kūrybiškumas gyvenime, darbe ir virtuvėje”

Kūrybiškumo dirbtuvės „Kuriame komiksus”

GoodPeople stendo šeimininkė Roberta Gudžiauskienė