Skandinavų receptas

,

E-žurnalas „Veidas” publikuoja GoodPeople.lt konsultanto straipsnį apie skandinavišką vadovavimo kultūrą. Esate vadovas? Pasitikrinkite, ar esate skandinaviško stiliaus vadovas.

Straipsnio ištrauka:

Skandinavams įprasta, kad susitikimo šeimininkas turi užtikrinti, jog visi jo dalyviai būtų išgirsti: neatsižvelgiant į užimamas pareigas, patirtį ar gebėjimą drąsiai kalbėti. Jis paprastai visų iš eilės paklausia, ką gi jie apie tai mano, ką jie siūlo ir pan.

Kaip patys skandinavai sako, jau yra daug, kad žmogus turi savo nuomonę, todėl mažiausiai, ką aplinka gali padaryti, tai ją išgirsti. Susitikimo šeimininkas užtikrina, kad kiekvieno nuomonė nebūtų sukritikuota, užgožta, o į ją būtų atsižvelgta ar bent jau ji išgirsta.

Koks efektas? Skirtingos nuomonės skandinaviškas komandas veikia lyg resursas. Skirtingos nuomonės padeda sukurti išmintingesnius, labiau apgalvotus ir platesnio matymo sprendimus. Bendrai priimami sprendimai turi tenkinti bent 80 proc. visų dalyvaujančiųjų.

Mums, lietuviams, pirmiausia pritrūksta kantrybės išklausyti visus, o antra – būti lankstiems ir tinkamai kalbėti ieškant bendro sprendimo, kuris patiktų visiems dalyviams. Kartais deklaruodami, kad įmonėje ir sargo idėja gali būti gera, vis dėlto tikime, kad tik vadovui kilusi idėja gali būti tinkama įmonei.

Pilnas straipsnis e-žurnale „Veidas”: „Į darbą kaip į šventę – skandinaviškas receptas”