Vadovas AR lyderis

,

ExecutiveGrow publikuoja dr.Manto Tvarijonavičiaus komentarą apie vadovų ir lyderių efektyvumą. Dalinamės straipsnio ištrauka:

„Nacionalinis ekonomikos tyrimų biuras, nepriklausoma, pelno nesiekianti JAV įstaiga, šiemet rugsėjį atnaujino vadovų tyrimo rezultatus ir dar kartą patvirtino: vadinamieji vadovai-lyderiai yra efektyvesni nei vadovai-vadybininkai. Tai yra – padeda verslui uždirbti didesnį pelną.

Tyrėjai surinko duomenis apie tai, ką per dienas veikia 1114 vadovų Brazilijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Indijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Informaciją apdorojo kompiuteriai ir pateikė tokias išvadas:

  • Vieni vadovai dažniau renkasi susitikimus su kitais aukščiausio lygio vadovais, susirinkimuose dalyvauja už įvairias sritis atsakingi komandos nariai bei su verslu susiję asmenys iš išorės.
  • Kiti vadovai labiau linkę susitikinėti su konkrečiais darbuotojais, atsakingais už gamybą, tiekėjais akis į akį ir tokie susitikimai yra trumpesni.

Tyrėjai pirmuosius vadovus įvardino kaip “lyderius”, kurie labiau rūpinasi, kad verslas darniai judėtų viena kryptimi, darbuotojai būtų motyvuoti, o antruosius pavadino “vadybininkais”, daugiausiai prižiūrinčiais, kaip įgyvendinamos kasdienės užduotys.

Išsamiau susipažinti su tyrimu galima čia.”

Kas vadovauja sėkmingiau – lyderiai ar vadybininkai? /Who are more successful – leaders or managers?